Gezi ve Tatil Yerleri

Bodrum, Ege

Bayramda Bodruma Gitmeliyim Çünkü!

İşlerinin yoğunluğu ve uzun yaz günlerinde tutulan ramazanın ağır temposundan sıyrılmak isteyen bir çok kişi kolları sıvadı ve tatil planları yapıyor. Önümüzde ki bayram tatili de harika bir fırsat.  Eskiden tatil demek gece sabahlara kadar âlemlerin yapıldığı bir organizasyondu. Şimdi ise tatilciler tüm yorgunluklarını attıkları, akşama kadar yüzüp, akşamda ufak eğlencelerle rahatladıkları bir program istiyorlar. Gerçekten bir tatil istiyorsanız. Ben tatilde hem eylenmek hem de dinlenmek istiyorum diyorsanız. Tercihiniz Ege’nin gözdesi Bodrum olmalı.

bodrum hapimag resort sea garden otel-2

Bu özel şehirde tüm konforu ve imkanları ile Hapimag Resort Sea Garden, Türkiye’nin güneyinde, Bodrum’un yemyeşil beldesi Yalıçiftlik’te, 191 dönüm arazi üzerine kurulmuş harika bir tesis. İsviçre orijinli Hapimag firmasının, dünya çapında 18 ülkede bulunan 60 tesisinden en büyüğü olan Sea Garden adını, Ege’nin masmavi ve berrak sularına uzanan çam ağaçlarının arasındaki rengârenk bahçelerden alıyor. 285 odalı bir tesis. Genelde misafirleri İngiliz oluyor. Bu nedenle de oteldeki tüm hizmetler İngilizlerin sadelik anlayışlarına göre tasarlanmış. Otel, ormanın içinde muazzam bir tablonun içine yerleşmiş gibi. Gözünüzün alabildiği her yer uçsuz bucaksız çam ağaçları ile kaplı. Zannedersiniz ki deniz doğanın güzelliği karşısında utancından ayaklarına serilmiş. Doğa oteli avcunun içinde özenle saklıyor gibi. Mavinin ve yeşilin muhteşem buluşmasından ötürü otelin adı SEA GARDEN olmalı.

bodrum hapimag resort sea garden otel 1

Geçtiğimiz sene bayram tatilini burada değerlendiren bir çok turistten biriydim. Fazlasıyla memnun kaldım. Otelde yok yok ama hiçbir şey gözünüzün önünde üst üste değil. İstediğiniz her şeyi istediğiniz zaman yapabiliyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama tüm ihtişamına rağmen huzur veren sakin bir ortamı var. Kumsalda sakin bir şekilde kitap okuyabiliyorsunuz, güneşlenirken uyuyabiliyorsunuz. İstediğiniz her şey tüm zarafeti ile burada sizi bekliyor.

Leave a Reply