Gezi ve Tatil Yerleri

Marmara, Türkiye, Türkiye'de Gezilecek Yerler

Darıca Hayvanat Bahçesi Nasıl Bir Yer?

Bu yazımızda darıca hayvanat bahçesi nasıl bir yer? Darıca hayvanat bahçesi nerede? Darıca hayvanat bahçesinde neler var? Darıca hayvanat bahçesinde hangi hayvanlar vardır? Darıca hayvanat bahçesi bilet fiyatları, darıca hayvanat bahçesi parkı, darıca hayvanat bahçesi ulaşım, gibi sık sorulan sorular hakkında bilgiler sunacağız.

Doğaya ve Hayvanlara ilgi mi duyuyorsunuz. Şehrin sıkıcı yaşantısından uzaklaşmak ve ailenizle hoşça vakit geçirmek mi istiyorsunuz. O halde tercihiniz Darıca hayvanat bahçesi olmalı. Darıca hayvanat bahçesi hem doğası, hem içerisinde barındırdığı farklı yaşamı ile gezip görülesi bir yer.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nasıl Bir Yer?

Darıca Boğaziçi Hayvanat bahçesi, diğer hayvanat bahçelerine nazaran daha farklı bir atmosfere sahiptir. Burası flamingoları, dev kaplumbağaları ile birçok hayvan türünü bir arada barındırmaktadır.

İstanbul’da Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Darıca hayvanat bahçesi, TEM otoyolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen bir mesafede bulunmaktadır. TEM’de Eskihisar sapağından sapılarak Çayırova Bayramoğlu tabelalarını gördükten sonra Eskihisar Feribot tabelalarını takip etmeniz yeterli. Zaten yol üzerinde oklar ile Darıca hayvanat bahçesini bulmak oldukça kolay.

İstanbul üzerinden bu güzel mekana ulaşmak isteyenler için toplu bir taşıma aracı olmasa da özel araçlarınız ile ulaşmanız mümkün.

Harem-Gebze minibüslerine binin. Daha sonra Çayıroğlu McDonald’s’da inin. Darıca’ya giden 501 no’lu minibüslere geçin.

İzmit’ten otogardan veya E-5 üzerinden 400 no’lu belediye otobüsüyle de Darıca Hayvanat Bahçesine Ulaşabilirsiniz.

Darıca hayvanat bahçesinde neler var?

Burada, 3 binin üzerinde hayvan ve 500 den fazla bitki çeşidi bulunduğunu da hatırlatmamız gerekiyor. Bu özellikleri Türkiye’nin Avrupa Birliği Hayvanat Bahçelerine üye olan tek yeri olduğunu da söylemeliyiz.

Park içerisinde flamingolardan, kaplumbağalara, tavşanlardan, balıklara, Sibirya kaplanlarından aslanlara kadar birçok hayvan türü bulunmaktadır. Burada yalnızca çocuklar için değil aynı zaman da aileler içinde hem hayvanları tanımak hem de çeşitli aktivitelerde yer alarak eğlenme imkanı bulunmakta.

Darıca hayvanat bahçesinde fil hariç hemen, hemen tüm havan türlerinin bulunduğunu söylemiştik. Bunun dışında 500 den fazla bitki çeşidi ile burası büyük bir botanik bahçesi.

Darıca hayvanat bahçesi fiyat, darıca hayvanat bahçesi bilet fiyatları

Darıca hayvanat bahçesinde bilet fiyatları farklı tarifelere göre işlemekte. 2013 yılı Darıca hayvanat bahçesi bilet fiyatları ise şu şekilde.

0-4 yaş arası ücretsiz.

5-17 yaş arası 15 TL

18 yaş üzeri yetişkin 20 TL

%40 engelliler 5 TL

Er/Erbaş 2.5 TL

Yetişkin Tur Gelişi 12.5 TL

Öğrenci Tur Gelişi 7.5 TL

65 Yaş Üzeri 5 TL

Darıca hayvanat bahçesi bilet fiyatları ve diğer konularda iletişim için 0212 265 99 65 no’lu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesinin Haritadaki Yeri

Darıca Hayvanat Bahçesi Harita

Leave a Reply