Gezi ve Tatil Yerleri

Bozcaada, Ege, Nasıl Gidilir

Bozcaadaya Nasıl Gidilir? İstanbul Bozcaada Yol Tarifi

Ülkemizin gezilip görülmesi gereken yerlerinden biri olan Bozcaada’ya nasıl gidilir? Sorusunun cevabını bu yazıda detaylı bir şekilde anlattık. Bu yazıda İstanbul’dan Bozcaada ya otobüs veya araba ile gitmek isteyenler için yol tarifi, otobüs firmaları ve feribot seferleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

İstanbuldan Bozcaadaya Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya araba ile ulaşım için güzergah

Yenikapı-Bandırma
Bandırma-Biga-Lapseki-Çanakkale-Geyikli
Geyikli iskelesinden Bozcada’ya şeklindedir.

Bozcaada’ya gitmek için Bozcaada’nın karşısında Geyikli iskelesine ulaşmamız gerekiyor. Geyikli iskelesine araba ile yada otobüs ile ulaşmak gerekiyor.  Geyikli iskelesinden belirli saatlerde kalkan feribotlar ile Bozcaada’ya geçiş yapılıyor.

Önce İstanbul’dan Yenikapı Bandırma Feribotu ile 117 km’lik bir yolculuğa çıkıp Bandırmaya ulaşıyorsunuz.  Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk yaklaşık 2 saat kadar sürüyor.

Bandırmadan Bozcaada’ya nasıl gidilir? 

Bandırmadan sonra Bandırma Biga Lapseki Geyikli yolunu izleyerek Geyikli iskelesine yaklaşık 3 saat içerisinde ulaşıyorsunuz. Bunun dışında Biga-Çan-Bayramiç karayolu izlenebilir. Diğerine göre pek rahat olmayan bu güzergah manzarası daha güzel olduğu için tercih edilebilir.

Geyikli iskelesinden Bozcada’ya gidiş için feribot saatlerini ve yoğunluğunu net bir şekilde öğrenmeli ve Bozcada’ya vardığınızda ise dönüş biletinizi almanız yararınıza olacaktır.

Geyikli-Bozcaada, Bozcaada- Geyikli Feribot Sefer Saatleri 

Geyikli iskelesinden Bozcaada’ya Bozcaada’dan Geyikli iskelesine geçmek isteyenler yaz sezonu sefer saatlerine buradan bakabilirsiniz.

Çanakkale Gestaş Deniz Ulaşım:  444 0 752

İstanbul’dan Bozcaada’ya otobüsle nasıl gidilir?

İstanbul’dan otobüs ile Çanakkale buradan ise Geyikli iskelesine sonrada feribota binilip adaya geçilir. Sezon içinde otobüs firmaları iskeleye kadar gidebiliyor. Bunu biletinizi almadan önce sorup öğrenmelisiniz. Eğer iskeleye kadar giden bir otobüs bulursanız çok sıkıntı çekmeden Bozcaada’ya ulaşmış olursunuz. Bulamazsanız Ezine’den sonra servisle Geyikli iskelesine geçilmektedir.

Çanakkale için Otobüs firmaları

Truva Seyahat: 444 00 17
Ulusoy: 444 18 88
Metro Turizm: 444 34 55

Bu otobüs firmaları ile iletişime geçip otobüs saatleri ve diğer konularda bilgi alabilirsiniz.

Bilet alırken otobüsün varış saati ile feribot bileti saatlerinin yakın zamanlarda olmasına dikkat ediniz.

Dönüş için ise eğer ne zaman döneceğiniz belli ise önceden biletleriniz almanız önemlidir.  Yada Bozcaada ya iner inmez dönüş biletinizi ayarlamanız yararınıza olacaktır.

İstanbul’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? Sorusunun cevabını detaylı bir şekilde anlattık. Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir yer varsa bunu düzeltmemiz için bizi uyarınız. 

Yolculuk 6 saat 45 dk, 400 km trafik yoğunluğu ile tahmini yolculuk süresi 7 saat 7 dk

İstanbul Bozcaada Yol Tarifi

Leave a Reply