Gezi ve Tatil Yerleri

Genel

Modada’ki Barış Manço Müzesi

Istanbul içinde günübirlik gezileriniz için nereleri gezelim diye bir arayış içerisinde iseniz Kadıköy Moda da bulunan Barış Manço Müzesi gayet güzel bir karar olacaktır. Önce müzeyi gezip daha sonra moda sahilinde oturabilir. Çay içerek manzaranın keyfine bakabilirsiniz. Önce müzeyi gezerseniz daha iyi olur. Barış Manço Müzesi belirli bir saatten sonra ziyarete kapanıyor. Ilk gittiğimizde kapanış saatine denk geldiğimiz için gezememiştik

Barış Manço’ nun Moda da ki evi müze hâline getirilerek Barış Manço ismi yasatilmaya devam edilmiştir. Ev bodrum kat ile birlikte 4 katlı olup her katında Barış Manço ya ait izleri, eşyaları görüyorsunuz. Barış Manço nun şarkıları ve programları ile büyüyen biri olarak evi gezerken geçmişe gittim. O günler aklıma geldi. Hüzünlendim. Evin her katında Barış Manço nun programlarında kullandığı eşyalar var. O yillara ait video kasetler, çizmeleri, takıları birçok eşyayı görmeniz mümkün. Müzenin bahçesinde ise Barış Manço nun kullandığı jibi bulunmaktadır.

Manço Ailesi’nin özverili çabaları, Kadıköy Belediyesi öncülüğü ve Türkiye Halk Bankası’nın katkılarıyla kültür ve sanat kenti olan Kadıköy’e kazandırılan ”Barış Manço Moda 81300” ile Barış Manço ismi, Moda’daki evinde yaşamaya devam edecektir. Türkiye’nin adresini ezbere bildiği bu ev sayesinde Barış severler özledikleri Barış Manço ile yeniden buluşurken onu hiç tanımayanlar ise tanışma fırsatı bulacaktır.

Barış Manço müzesini gezmenizi tavsiye ederim. Müzenin ziyaret saatleri ise aşağıdaki gibidir.

Cuma09:00–17:00
Cumartesi09:00–17:00
Pazar09:00–17:00
PazartesiKapalı
Salı09:00–17:00
Çarşamba09:00–17:00
Perşembe09:00–17:00

Baris Manço Müzesine Nasıl Gidilir?

Leave a Reply