Gezi ve Tatil Yerleri

Ege, Fethiye, Türkiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye’de Nerede Denize Girilir?

Ege bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Fethiye denizi, doğası ile görülmeye değer bir yer. Fethiye denildiğinde ise aklımıza ilk gelen sadece Türkiye’de değil dünyada da artık bilinen güzelliği ile büyüleyen Ölüdeniz mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz

Ölüdeniz bir lagün dür. Ve bunun hemen doğusunda uzun bir plaj Belceğiz yada Belcekız plajı bulunur. Ölüdeniz maviden yeşile, yeşilden turkuaza renkleri ile adeta sizi büyüler. Birde su o kadar hareketsiz durur ki  gerçekten ismini hak etmiş olduğunu düşünürsünüz.

Belcekız plajı

Ölüdeniz dışında Fethiye’nin batısında yer alan Çalış Plajı 3-4 km’lik uzunluğu ile  en uzun plajıdır.

Çalış Plajı

Fethiye Çalış Plajı

Bunun dışında daha sakin bir yerde yüzme seçeneği arayanlar için Çalış plajının daha da batısında Günlüklü ve Katrancı plajları bulunmaktadır.

Bu saydığımız plajlara Fethiye merkezden devamlı olarak kalkan dolmuşlar var. Ek olarak Kelebek vadisinin önündeki plaja yaz sezonunda Ölüdeniz’den belirli saatlerde kalkan botlar ile ulaşım sağlanabilir. Ve bunun da biraz daha doğusunda kalan oldukça sakin olan Kabak koyuna yine bu botlarla geçebiliriz.

Fethiye Kabak Koyu

kabak-koyu

Fethiye’de pek çok koy bulunmaktadır. Eğer özel aracınız ile gezmeye gittiyseniz karşınıza çıkacak küçük koyları keşfedebilirsiniz. Fethiye’den çıkıp Ölüdeniz istikametine doğuya doğru Kıdrak koyunu görebilirsiniz. Kıdrak koyu’da Fethiye’nin diğer plajları gibi plajı kumlu denizi masmavi ve temiz aynı zamanda sakin.

Kıdrak Koyu

Fethiye Kıdrak Koyu

1 Comment

  1. Türkiye'de Gezilecek Yerler

    elinize sağlık çok güzel derlemişsiniz 😉

Leave a Reply