Gezi ve Tatil Yerleri

Akdeniz, Ege, Türkiye'de Gezilecek Yerler

Türkiye’nin En Güzel Tatil Yerlerinden Seçenekler

Sıcak yaz günlerinde bütün bir yılın yorgunluğunu ve stresini atmak isteyenler , yazın güzel bir tatili hayal eder. Sizde bu sıcak yaz günlerinde en güzel tatil yerlerinden birisini tercih etmek istiyorsanız yazımızı dikkatle okumalısınız.

İlk olarak tatilin beden ve zihnimiz açısından faydalarına göz atmak gerekiyor. Yapacağınız güzel bir tatil sizi yalnızca şehrin gürültüsü ve kirliliğinden değil aynı zamanda yıpranmış bedeninizden de uzaklaştıracak. Tatilin faydalarına göz atmak gerekirse;

Tatil, bir senenin yorgunluğunu atabileceğiniz tek yol. Çıkacağınız küçük bir tatil ile rahatlayacak, üzerinizde biriken stres ve sıkıntıyı atacaksınız. Genel olarak tatil yolculukları ekstra bir stres yüklese de siz yalnızca iyi yönünden bakmaya çalışın.

Güzel bir tatile çıkarak, her zaman yapmış olduğunuz eylemlerden farklı bir şey yapmış olacak bu sayede monotonluktan kurtulacaksınız. Tatillerde çeşitli aktivitelere katılarak vaktinizi daha güzel değerlendirebilir ve vücudunuzun daha diri kalmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim En Güzel Tatil yerlerine. Cennet vatanımızın dört bir yanı doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile süslenmiş durumda. Bu güzellikler arasında birçok bölge tatilcilerin akınına uğruyor. İşte Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden bazıları…

1) Antalya

Antalya, ülkemizin en önemli tatil ve turizm alanlarından birisidir. Doğal bitki örtüsü, mimarisi ve masmavi denizi ile Türkiye’nin en çok göç alan bölgesi olan Antalya, tatilcilerin uğrak mekanlarından birisi. En çok ziyaret edilen alanları olan Kaleiçi, Manavgat ve Düden Şelalesi, Marinası ve plajları ile Antalya bir tatil cenneti.

Eğer tatilinizi Antalya’da geçirmeye karar verdiyseniz, sıcacık kumsalların ve masmavi denizin tadına baktıktan sonra geceyi güzel bir mekanda eğlenerek tamamlayabilirsiniz.

Antalya


antalya manavgat

2) Alanya

Alanya yalnızca bir tatil yöresi olarak görülmemeli. Burası, binlerce yıllık tarihi kalıntıların yer aldığı, doğanın insanla iç içe olduğu bir bölge. Alanya’da tatili tercih edenler, birçok alternatif ile ülkemizin en uzun kumsallarının tadına bakabilir. Ayrıca, yoğun olarak aktif olan gece hayatı ile hiç bir zaman yalnız kalmayacaksınız.

Alanya, Antalya’dan sonra ülkemizin en çok ziyaret alan tatil merkezlerinden birisi. Sizde güzel bir tatil için Alanyayı tercih edebilirsiniz.

alanya

3) Bodrum, Bodrum

Evet, Bodrum, Bodrum. Peki, neden böyle dedik. Bodrum, bugün artık tamamen tatil turizmine teslim olmuş durumda. Birçok ünlünün de sık, sık ziyaret ettiği Bodrum sokakları yalnızca bizi değil birçok yabancı turisti de büyülemekte. Bodrum gece hayatı ile simgeleşmiş sokakları, beyaz boyalı evleri ile ülkemizin en gözde mekanlarından birisi.

Bodrum hakkında söylenecek daha birçok şey var aslında. Bugün belki de ülkemizde hiç bir bölgede olmadığı kadar bar ve diskoya bodrumda rastlayabilirsiniz. Ayrıca, gece yarısından sonra hayatın bittiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok aktivitesi ile bodrum geceyi de gündüzü de canlı olarak yaşıyor.

bodrum

4) Çeşme

Çeşme, İzmir’in en özel ilçelerinden birisi. Tatil denilince akla gelen ilk merkezlerden birisi olan Çeşme, son yıllarda yaşadığı değişimle birlikte, gözde bölgelerden birisi haline geldi. Egenin o sıcak kanlı insanlarının oluşturduğu bölgede birçok modern tesise ve işlek mekana rastlayabilirsiniz. Ayrıca, plaj partileri denilince akla gelen ilk merkez olan Çeşme’de Eşek Adası gibi özel bölgeleri de ziyaret edebilirsiniz.

çeşme

5) Didim

Bu kadar büyük turistik mekanları tanıttıktan sonra şimdide ülkemizin son dönemde yıldızı parlayan şirin bölgelerinden birisi olan Didimi tanıyalım. Didim Aydın ilimizin en güzel ve en şirin ilçelerinden birisi. Didim’de deniz, güneş ve kumun tadını çıkarırken aynı zamanda tarihi bölgeleri de tanıma fırsatı yakalayacaksınız. Didim, son yıllarda su sporları ile ünlenmeye başlamış bir bölge olduğu için sizde hayatınızın monoton ritminden kurtularak farklı bir aktivite de bulunabilirsiniz.

Didim Altınkum plajı yalnızca ülkemizde değil yurt dışında da ün salmış bir plaj. Her yıl binlerce turistin akın ettiği bu bölge Yeşil Kent Ormanı, Sahte Cennet plajları gibi bölgelerle bir bütün olarak öne çıkıyor. Sizde aradığınız güzel tatili Didim’de bulabilirsiniz.

didim akbuk

Leave a Reply