Gezi ve Tatil Yerleri

Türkiye'de Gezilecek Yerler

Safranbolu’da Nerede Ne Yenir? Nerede Kalınır?

Bir önceki yazımızda Safranbolu’da gezilecek yerler ile ilgili bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise Safranbolu’ya gidildiğinde nerede ne yenir? Safranbolu’da nerede kalınır? bu iki sorunun yanıtı yer almaktadır.

Safranbolu’da Nerede Ne Yemek Yenir?

Safranboluya gidildiğinde meşhur kuyu kebabını merkezde yedikten sonra birde Çevrikköprü denilen mevkide yemenizi mutlaka öneririm.

Safranbolu’da tatmanızı önerdiğim diğer bir yiyecek ise Gözleme ve Ev Baklavası dır. Bunun için bir adres vermek gerekirse Safranbolu-Kastamonu yolu üzeri 7.km bulunan bir Yörük Köyü var. Bir aile işletmesi olan bu köy sofrasında nefis gözleme ve ev baklavasının tadına bakabilirsiniz. Bu Yörük Sofrası yazın hemen hemen her gün açık olurken kışın ise hafta sonları hizmet vermektedir.

Safranbolu’da Nerede Kalınır?

Safranbolu’da konaklayacağınız yer olarak 5 yıldızlı otel beklemeyin burada özellikli Meşhur Safranbolu Evlerinde kalabilirsiniz. Safranbolu’da bulunan tarihi evlerden bazıları butik otellere dönüştürülmüştür. Bu evlerde konakladığınız da zaman için de bir yolculuğa çıkacaksınız. Doğa ile iç içe olmak isteyenler ise civardaki yaylalarda kamp kurabilir. Tabi bunun olması için gezini yaz ayında yapılıyor olması gerektir. Bizim önerimiz buradaki Meşhur Safranbolu evlerinde konaklamanız dır.

Safranbolu da evlerinde konaklamak için herkesin bütçesine uygun buradaki eski konaklarda konaklama imkanınız var. Konakta verilen servis, dekorasyonu ve restorasyondaki başarısı  o zaman tabi fiyat biraz daha yükseliyor. Ancak daha dar bir bütçe ile de Safranbolu evlerinde konaklayabilirsiniz.

Safranbolu’da nerede kalınır için bir alternatif de Cinci Han Safranbolu’nun meşhur kervansarayı başarılı bir şekilde restore edilerek hizmete açıldı burada da çok güzel zaman geçireceğinize ve tarih içinde bir yolculuğa çıkacağınızı düşünüyoruz.

Önerilerimiz: Değirmenci Konak, Gülevi Hotel, Safir Konak, Havuzlu Asmazlar Konağı (Turing kurumu tarafından işletiliyor)

Değirmenci Konak (degirmencikonak.com) Tel: (370) 725 50 45

   

Gülevi Hotel (canbulat.com.tr) Tel: (370) 725 46 45

Adres: Çeşme Mah. Hükümet Sok. No:46 Safranbolu Merkez, Safranbolu

   

Safranbolu Safir Konak (safirkonak.com) Tel: (370) 712 70 60

   

Havuzlu Asmazlar Konağı Safranbolu (safranbolukonak.com)  Tel: (370) 725 28 83

   

 

Leave a Reply