Gezi ve Tatil Yerleri

Eskişehir, İç Anadolu

Odunpazarı’nda Ne Yenir? Odunpazarı’nda Nerede Kalınır?

Bir önceki yazımızda Eskişehir’de Odunpazarında gezilecek yerler hakkında bilgiler vermiştik. Şimdi ise Odunpazarında ne yenir? Odunpazarında hazırlanan  yöresel yemekleri tadına bakmanız önerilir.

Odun pazarında ne yenir?

Eskişehir Kafkas, Kırım ve balkan göçmenlerinin bölgede çoğunluk oluşturduğu bir yapıya sahiptir. Haliyle beslenme alışkanlıkları da çeşitlilik göstermektedir. Odun pazarın’da yiyebileceğiniz bazı yemekler ise şunlardır.

Sütlü ovmaç çorbası, haşhaşlı dolama, haşhaşlı bükme, toyga çorbası, göceli tarhana, Islat tarhana, katlama böreği, çiğbörek, met ve nuga helvası mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer almakta.

Odunpazarı Köftecisi Ayhan

Kurşunlu külliyesinin hemen çaprazında bulunan Odunpazarı köftecisinde leziz köfteler yapılmaktadır. Burada bu köftelerin tadında bakmanız önerilir. Ekmek arası da yaptırabilirsiniz.

Kurşunlu Konağı

Kurşunlu Konağında Eskişehir’e has ev yemekleri, çibörek, mantı, kebap ve pide çeşitleri bulunmaktadır.

Kurşunlu Konağı

Odun pazarında kahvaltı önerisi

Kasr’ı Nur Cafe ve Restoran evinizde kahvaltı edermiş hissi yaşamanızı sağlamaktadır. Güzel yöresel ev yemekleri bulabilirsiniz. Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği ve Kahve ( www.kasr-inur.com)

Kasr-ı Nur

Odunpazarında nerede kalınır?

Bölgede bulunan Anadolu Üniversitesi Odunpazarı konuk evi kalınabilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca, Han Royal Otel, Abacı Butik Otel gibi rahatlıkla kalabileceğiniz yerlerde bulunmaktadır.

Leave a Reply